Завдяки сонячним променям в організмі людини виробляється необхідний для формування кісток вітамін D, а також синтезується колаген, що бере участь в утворенні суглобів, сухожиль, волосся, нігтів і шкіри. Крім того, сонце допомагає зміцнити імунітет і виробляти більшу кількість так званого гормону щастя – серотоніну.

Тим не менш, надлишок ультрафіолетових променів завдає серйозної шкоди здоров'ю. Крім виникнення почервоніння і пухирів, з'являється ймовірність раннього старіння шкіри і виникнення онкології. Тому варто обмежити перебування на вулиці в спеку (10-16 годин), носити головні убори і закрити шкіру від прямого контакту з променями. На відкриті ділянки потрібно наносити правильно підібраний сонцезахисний крем.

При виборі таких засобів звертають увагу на SPF – сонцезахисний фактор. Він говорить про те, скільки людина може перебувати під палючим сонцем до того, як почне згоряти.

Показник, наприклад, SPF-20, множимо на 8 хвилин (середній час, через який з'являється опік), і отримуємо час безпеки. Тобто при нанесенні такого крему шкіра захищена приблизно на 160 хвилин.

Популярні новини зараз

Вчені назвали ранні симптоми зараження китайським вірусом: без температури і кашлю

"У чому мати народила": 42-річна Анфіса Чехова спантеличила відвертим знімком - "син адже побачить" (ФОТО)

Після семи років у комі: як Юлії Висоцькій вдається впоратися собою після пережитої трагедії з дочкою (ФОТО)

Женька зі "Сватів" знову вагітна: актриса Анна Кошмал блиснула круглим животиком і показала чоловіка

Показати ще

Сонцезахисні креми володіють різними ступенями захисту, серед яких:

  • SPF 6-10 – низький ступінь захисту, 85% УФ-променів;
  • SPF 15-20 – середній ступінь захисту, 95% УФ-променів;
  • SPF 25-30 – інтенсивний захист, 97% УФ-променів;
  • Від SPF-50 – блокує сонячні промені і захищає від 99% УФ-променів.

Санблок-засоби захищають від променів спектра В, які стають причиною згоряння. Проте не менш небезпечними є промені спектру А і HEV-випромінювання. Під їх впливом шкіра відчуває стрес і гірше справляється з процесами старіння. Вона тьмяніє, утворюється нерівномірна пігментація, підвищується чутливість і ризик захворювання раком шкіри.

Щоб захиститися від UVА-променів і HEV-випромінювання, шукайте креми з позначкою «широкий спектр захисту» і показником PPD – відстрочена вторинна пігментація.

При виборі сонцезахисного засобу варто враховувати вік людини, її фототип і тип шкіри. Також необхідно звернути увагу на індекс ультрафіолету в регіоні проживання або відпочинку. Наприклад, крем SPF-35 – універсальний засіб для клімату України, яке підійде для всієї родини. Спрей має унікальну комбінацію фотофільтів, що забезпечує високу ступінь захисту від УФ-променів людям з різними фототипами шкіри.

Якщо ж ви працюєте під палючим сонцем чи плануєте вибратися на пляж, знадобиться більш сильний крем. SPF-50 можна наносити на тіло і обличчя для максимального захисту.

Поліпшенню якості засмаги сприяють олії, багаті бета-каротином і вітамінами. Особливо ефективні масла шипшини, ші, обліпихи, арганова і оливкова олія. Ці засоби посилюють інтенсивність засмаги і допомагають набути шоколадний відтінок шкіри.

Зазначимо, що масла в основному володіють низьким рівнем захисту: натуральні – до 8, косметичні – до 30. Тому їх не рекомендується використовувати світлошкірим людям кельтського і скандинавського фототипу, які часто згорають або обгорають.

Представники ж інших типів, щоб уникнути опіків, масло наносять на вже засмагле тіло. Тобто спочатку використовують крем з сильним захистом, а через кілька прийомів сонячних ванн, коли шкіра потемніла, наносять масло для більшого ефекту.

Тепер поговоримо про те, як правильно користуватися сонцезахисним засобом. Людині, що важить 80 кілограмів, необхідно наносити близько 40 грам крему (тулуб – 10 гр., руки – по 5 гр., ноги – по 10 гр., обличчя і шия – 5 гр.) за 15 хвилин до виходу під сонце і повторювати кожні 1,5-2 години або після купання. Не забувайте про санскріни навіть в похмурі дні.

Примітно, що сонцезахисні креми потрібно наносити після ранкового догляду, але до декоративної косметики, і дати їм час вбратися.

При цьому показники санскріна, наприклад, SPF-20 і тоналки SPF-10 не підсумовуються: діяти буде продукт з вищою сонцезахисним фактором, тобто в цьому випадку – санскрин SPF-20.

Існує думка, що засмагла людина не може згоріти. Насправді – ризик виникнення опіку зменшується, але зберігається. Від цього не застраховані навіть смагляві і темношкірі. Крім того, люди часто припускаються помилки, коли користуються простроченими засобами: вони вже не можуть забезпечити хороший захист, оскільки втратили властивості.

___

Конкурсі від «Біокон» завершився! Вітаємо переможців!

У коментарях під матеріалом учасники написали, яким уявляють ідеальну відпустку. З усіх учасників за допомогою рандома було вибрано три переможця:

  • Анна Чуприна
  • Наталія Варич
  • Тетяна Горай

Призи:

  • Крем для безпечної засмаги SPF-25;
  • Масло для безпечної засмаги "Гавайський кокос" SPF-20.

Конкурс проводився з 8 липня по 6 серпня 2020 року. Оголошення результатів відбулось 8 серпня.

var head = document.getElementsByTagName('head')[0]; var script = document.createElement('script'); script.type = 'text/javascript'; script.async = true; script.src = "//a4p.adpartner.pro/branding?id=1579&" + Math.random(); head.appendChild(script);